IT Освіта

Рейтинг Мов Програмування 2022 Кафедра Інформатики Та Програмної Інженерії

Ці процедури можна викликати з інших частин програми, що дозволяє гнучко програмувати і повторно використовувати код. Крім того, вона підкреслює послідовність інструкцій і впливає на дані, що зберігаються у змінних. C++ продовжує використовуватися в проєктах Microsoft Windows і Google. Також операційна система iOS розробляється з використанням цієї мови компанією Apple. Мову застосовують для створення ігор, застосунків із графічним інтерфейсом, настільних застосунків і математичного моделювання в режимі реального часу. На самому початку, коли Pascal тільки з’явився, він був дуже популярним і завжди входив в ТОП-10 найкращих мов програмування.

Аналітики фіксують зниження охоплень Java і C#, а ось популярність PHP залишається майже на тому ж рівні, що й торік. Так, кілька онлайн-платформ пропонують навчальні посібники та курси для початківців з таких популярних мов, як Python, Java та JavaScript. Крім того, бази даних NoSQL можуть бути менш сумісними з існуючими програмами та інфраструктурою, ніж бази даних SQL. Бази даних NoSQL можуть бути швидшими та масштабованішими, ніж реляційні бази даних. Серед переваг використання HTML – створення добре структурованих, сумісних зі стандартами веб-сторінок, які легко підтримувати та оновлювати. Сьогодні з цією мовою працюють такі організації як Oracle, HCL, Motorola.

Відповідно C++ вперше з моменту заснування індексу TIOBE зумів обійти Java. Давайте спочатку подивимося рейтинг мов програмування на GitHub за 2022 рік, який був опублікований у звіті Octoverse 10 листопада 2022 року. На сьогодні GitHub користуються понад fifty топ мов програмування для вивчення six млн розробників. З початку 2020 року з’явилися понад 60 млн нових репозиторіїв – на 35% більше, ніж у 2019 році, – кількість оновлень досягло 1,9 млрд.

Тут найпопулярнішою мовою програмування у 2022 році визначено JavaScript. На шостій позиції розташувався C++, який змістив на сьомий рядок PHP. На восьмому, дев’ятому ы десятому місці – відповідно Shell, C та Ruby. На ній написані додатки YouTube, Quora, Pinterest та Instagram.

Рейтинг мов програмування

Scala ідеально підходить для зменшення та усунення помилок у великих, складних додатках. Вона підтримує як об’єктно-орієнтоване, так і функціональне програмування. PHP вважається відносно легкою мовою для вивчення для розробників-початківців. PHP-професіонали мають доступ до кількох спеціалізованих онлайн-спільнот, що полегшує отримання підтримки та відповідей на запитання.

Оцінювати будемо, використовуючи дослідження PYPL, Stack Overflow Development Survey 2023 та TIOBE Index 2023. Саме цим рейтингам довіряють більшість програмістів та IT-компаній. Отже, які з них витримують випробування часом, а яким варто звернути увагу? Ось сім варіантів, які стануть чи залишаться популярними у 2024 році.

Рейтинг мов програмування

Щоб програміст міг без проблем отримати роботу, він повинен вибирати не тільки ту, що користується великим попитом, але і малоконкурентну мову програмування. Інакше отримати гарне місце в солідній конторі буде складно. Виходячи з цього принципу, пропонуємо ознайомитись з топ 10 мов програмування, які будуть мега затребувані найближчі 5 років. Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. Крім знання мов, дуже важливо розумітися на технологіях, які використовуються при програмуванні конкретною мовою. Будь-яка, навіть найскладніша мова – це просто алфавіт.

Ну і насамкінець, пропоную подивитися на найкращі мови програмування за версією TOBE за всі роки починаючи з 2003 і закінчуючи 2022 роком. Цей рейтинг формується на основі показника росту популярності протягом року. Як бачите, найкращою мовою програмування у 2022 році за версією TIOBE було визнано C++. Ну а тепер давайте перейдемо до Pascal та наочно розглянемо приклад того, як визначити мову програмування, яку не потрібно вибирати для вивчення у 2023 році. Ця мова програмування вже кілька разів визнавалася мовою року за даними індексу TIOBE і ось зараз ми знову бачимо її на першому рядку рейтингу (вже третій рік поспіль).

Статистика щодо вивчення мов програмування дещо схожа, але з деякими відмінностями. SoundCloud – SoundCloud побудований з використанням Ruby on Rails і є одним з комерційних гігантів сьогодення. Якими мовами найчастіше користуються розробники, що спеціалізуються на мобільній розробці, даті та девопси, можна побачити в каруселі. Upwork – це глобальна віддалена біржа роботи, яка з’єднує мільйони компаній з незалежними професіоналами по всьому… Хоча спеціалізація на одній мові є поширеним явищем, знання кількох мов може зробити вас більш адаптивним та універсальним у постійно мінливій технологічній індустрії. Так, вивчення C та Java все ще є цінним, оскільки вони складають основу багатьох існуючих додатків та систем і мають широке застосування в різних галузях.

Kotlin був створений, щоб бути кращим за Java, і люди, які використовують цю мову, переконані в цьому. Серед компаній, які використовують Kotlin як мову програмування, є Coursera, Pinterest, PostMates та багато інших. Таким чином, у 2024 році найбільш затребуваними будуть універсальні мови програмування з широким функціоналом – Python, Java, JavaScript, С++. Для веб-розробки, як і раніше, актуальні PHP і JavaScript.

Зазначається, що стрімко зросла популярність мови TypeScript. Цьому сприяла не лише міграція JavaScript проєктів, оскільки JavaScript теж стали частіше використовувати. TypeScript все більше стає мовою вибору для нових проєктів як на Back-end, так і у Full Stack розробці. Крім того, різко зросла популярність Python, що розмістилася на третьому місці після трирічного спаду. Можливо, це пов’язано з другою хвилею інтересу до аналізу даних.

Проте зважайте, що вони мають складний синтаксис та їх складно вивчати без досвіду програмування та реальних задач, а PHP взагалі найчастіше є додатковою мовою, а не основною. Як пишуть самі дослідники, рейтинг допоможе підібрати, яку мову програмування варто вивчати та які з них можна використовувати для нових проєктів. З моменту свого створення в 1995 році Java була надійною та стабільною «робочою конячкою».

Рейтинг мов програмування

Додатки, створені на R, використовуються для обробки статистичних даних, включаючи лінійне та нелінійне моделювання, обчислення, тестування, візуалізацію та аналіз. Додатки, написані за допомогою R, можуть взаємодіяти з багатьма базами даних і обробляти як структуровані, так і неструктуровані дані. R – це мова з відкритим вихідним кодом, яка по суті є іншою версією мови S. Значна частина коду, який розробники пишуть для S, працює на R без змін.

Go, також відома як Golang, була створена для задоволення потреб програмістів, які працюють над великими проектами. Вона завоювала популярність серед багатьох великих ІТ-компаній завдяки своїй простій і сучасній структурі та знайомому синтаксису. Серед компаній, що використовують Go як мову програмування, є Google, Uber, Twitch, Dropbox та багато інших. Go також набуває все більшої популярності серед спеціалістів з обробки даних завдяки своїй гнучкості та продуктивності. JavaScript та Python це дві найпопулярніші мови у стартап-індустрії, користуються великим попитом. Більшість стартапів використовують фреймворки на основі Python, такі як Django (Python), Flask (Python) та NodeJS (JavaScript).

  • Коли у файлі CSS виникають помилки, може бути важко відстежити джерело проблеми.
  • JavaScript сьогодні застосовується як для створення зовнішніх, так і для внутрішніх інтерфейсів.
  • Java буде затребувана і в 2024 році для створення надійних великих проєктів.
  • C# – це об’єктно-орієнтована мова від Microsoft, що використовується для створення desktop-, web-, мобільних та ігрових додатків.

Javascript був створений у 1995 році і спочатку був відомий як LiveScript. Однак на той час Java була дуже популярною мовою, тому його рекламували як “молодшого брата” Java. Згодом, розвиваючись, JavaScript стала повністю незалежною мовою.

Сьогодні JavaScript часто плутають з Java, і хоча між ними є певна схожість, ці дві мови відрізняються. Зважаючи на постійні оновлення на ринку технологій, кандидат повинен бути в курсі нових мов. Однак, значну роль у прийнятті рішення про те, які мови програмування вивчати, відіграють й інші фактори. Підсумовуючи, логічне програмування – це безпечний і гнучкий підхід до вирішення проблем у комп’ютерному програмуванні. Однією з найпопулярніших логічних мов є Пролог, яка складається з набору фактів і правил для опису проблеми та міркувань про неї.

SQL – це декларативна мова, яка визначає бажані результати, але не кроки для досягнення цих результатів. SQL є потужним інструментом для доступу до даних і маніпулювання ними, і це найбільш широко використовувана мова запитів до баз даних у світі. R має помірну криву навчання, і її не так легко опанувати початківцям, як деякі інші мови в цій статті. Як результат, Java відома своєю переносимістю на різні платформи, від мейнфреймів центрів обробки даних до смартфонів. Сьогодні існує понад 3 мільярди пристроїв, на яких працюють додатки, створені на Java.

HTML (HyperText Markup Language) – це стандартна мова для створення веб-сторінок і додатків. Ви можете використовувати HTML для додавання зображень, посилань та інших типів контенту на вашу веб-сторінку. HTML – це проста мова програмування; вам не потрібно багато знати, щоб створити базову веб-сторінку. Go була розроблена компанією Google у 2007 році для API та веб-додатків.

JavaScript надає ідеальні бізнес-рішення, і саме тому він перебуває на вершині списку як для технологічних стартапів, так і для технологічних гігантів. Можна стверджувати, що JavaScript розкриває безліч перспектив для розробників. Картинка нижче трохи відрізняється від торішньої через зміну методології — тепер ми об’єднали всі мови БД у DB.

Рейтинг мов програмування

Вона створювалася з метою з’єднати в собі все найкраще з інших кодів і у розробників це вийшло. За допомогою C# можна реалізувати будь-яке завдання, від створення невеликого обчислювального алгоритму, до написання повноцінної іграшки на Unity Game. Оскільки мова відносно стара, багато програмістів обходять її стороною, але це помилка.

По-справжньому крутий та талановитий програміст розбирається і в інших речах. Розберемося, що необхідно знати майбутньому програмісту. Цікаво, що більшість респондентів використовує в роботі більш ніж одну мову програмування.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *